Otwarcie Galerii Dzwonnica

Galeria Dzwonnica w Głogoczowie została oficjalnie otwarta 11 grudnia 2013r. Tym wydarzeniem zakończyliśmy projekt „Głogoczów – wieś jak Dzwon. Rozwój partnerstwa na rzecz budowania miejscowości tematycznej”. Projekt był realizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Głogoczowa, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, który jest jednostką nadrzędną Wiejskiego Domu Kultury oraz Zespół Placówek Oświatowych w Głogoczowie. Finansował przedsięwzięcie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz MOKiS i SGW.

Otwarcie Galerii było połączone z oficjalnymi obchodami 40 lecia Domu Kultury w Głogoczowie, która to rocznica przypada w 2014r. Galeria Dzwonnica jest nową jednostką na kulturalnej mapie Gminy Myślenice.

Nazwa Galeria Dzwonnica jest związana z myślą przewodnią miejscowości tematycznej „Głogoczów – wieś jak dzwon. Twój przystanek w podróży”. Tą myśl przewodnią symbolizuje zawieszony w „Dzwonnicy” dzwon wykonany przez plastyczkę Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu – Barbarę Kmiecik.

Dodaj komentarz